SRC SINAVI HAKKINDA BİLGİ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Kullanıcı Oyu:  / 3
PLG_VOTE_POORPLG_VOTE_BEST 

src1234sinavi

Src 1 - Src 2 - Src 3 - Src 4 Sınavlarına girecek olan kursiyerlerimiz için bilgiler içeren sayfamızı, kursiyerlerimizin dikkatlice okuması tavsiye edilir

src sınavı, sınav tarihi, tarihleri, başvurusu, başvuru, sınav ücreti, sınav yeri, ody, üdy

30 Haziran 2012 Cumartesi günü saat 11.00' de yapılacak olan Src Belgesi Mesleki Yeterlilik Sınavı için eğitimini tamamış ve kursumuzdan src sertifikasını almış sürücülerin sınav başvuruları 16 Mayıs 2012 - 25 mayıs 2012 tarihleri arasındadır. Bu tarihler arasında bankaya 60 TL. sınav harcı yatırarak sınav başvurularını gerçekleştirmektedir. Kursumuza sınav harcı yatırıldıktan sonra sınav yeri tercihi için ayrıca başvurulması gerekmektedir.

Not: Sınav ücreti, T.C. kimlik numarası belirtilerek Karayolu Ulaştırma Uygulama ve Araştırma Merkezi adına Halk Bankası nezdindeki SRC, ODY, ÜDY Sınav Hesabına yatırılacaktır. Kesinlikle Havale veya EFT yapılmamalıdır.

Src Sınavı giriş belgeleri : Src Sınavına girecek olan kursiyerler, sınav giriş belgeleri http://www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet şifreleri ile veya sertifikalarını aldıkları src kursları aracılığıyla http://kamu.turkiye.gov.tr adresinden temin edebilirler. Adaylara ayrıca posta ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar, sınava gelirken sınav giriş belgeleri ile resimli kimlik belgelerini (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) yanlarında bulundurmak zorundadır. Söz konusu belgeleri ibraz etmeyenler sınava giremezler. Sınav giriş belgeleri mutlaka renkli çıktı alınması gerekmektedir, siyah beyaz çıktılar kabul edilmemektedir.

Sınav Yerleri: Sınav yerleri için üç seçenek sunulmaktadır. Sınava gireceğiniz ili kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Birinci seçeneğe sınav günü bulunacağınız ili yazmalısınız. İkinci seçeneğe ise size en yakın ili tercih ediniz. Üçüncü seçenek ise yine size ulaşım yönünden rahat olan bir ili tercih ediniz.

Bu sınavlar yılda en az dört kez düzenlenmektedir. Sınav takvimi her yılın ilk ayının ilk haftasında ilgili olan bakanlığın sitesinde ilan edilir. gerektiğinde bakanlık sınav sayısını çoğaltabilir yada azaltabilir. Sınavlarda toplamda 4 sınav hakkı tanınmaktadır.

Not: Sınava giderken sınav giriş belgesi, kimlik, kurşun kalem ve silgi mutlaka yanınızda bulundurunuz.

30 Mayıs 2012 Tarihinde T.C. Ulaştırma bakanlığının düzenleyecek olduğu MYE sınavına girecek olan bütün kursiyerlerimize Alaaddin Src Kursu olarak Başarılar Dileriz.

Yazdır

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio
  • Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Sınavı
  • Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğitimi Kurumu

İlgili Makaleler